Opublikowano

Właściwy montaż taśm antypoślizgowych

Taśmy antypoślizgowe przeznaczone są do zastosowania we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Umieszcza się je na schodach, posadzkach, by zniwelować ryzyko i niebezpieczeństwo wypadku. Specjalny polimerowy nośnik taśmy wraz z warstwą samoprzylepną sprawiają, ze montaż taśmy możliwy jest na każdej powierzchni – betonowej, marmurowej, drewnianej, ceramicznej i kamiennej.

Mają uniwersalne zastosowanie – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na schodach, posadzkach i ciągach komunikacyjnych. Szczególnie sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, gdzie przepisy BHP nakazują zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Na zewnątrz ryzyko poślizgnięcia się rośnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy to woda, lód i śnieg dodatkowo zwiększają niebezpieczeństwo upadku. Z uwagi na to, że taśmy są elementami samoprzylepnymi, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób montażu. Odpowiednia aplikacja powoduje, że trwałość i funkcjonalność taśmy antypoślizgowej w różnych warunkach atmosferycznych jest maksymalnie wydłużona. Przede wszystkim trzeba przygotować powierzchnię, na którą będziemy kleić taśmę. Podłoże powinno być suche, czyste (oczyszczone, odtłuszczone) i gładkie. Gdy zamierzamy zabezpieczyć podłogę podczas mrozów, należy podgrzać miejsce aplikacji, by miało temperaturę dodatnią. Wszystkie te zabiegi spowodują, ze taśma antypoślizgowa będzie służyć nawet kilka lat jako skuteczne zabezpieczenie przed poślizgnięciem.

Taśmy antypoślizgowe dostępne są w wielu kolorach. Daje to możliwość dopasowania do każdej powierzchni, tak aby była jak najmniej widoczna, bądź przeciwnie – by spełniała rolę taśmy oznaczeniowej kolorem zwracając uwagę na miejsca najbardziej niebezpieczne.