Opublikowano

Zmiany cen uszczelek

oslony i uszczelki na krawedziePlanując produkcję należy wziąć pod uwagę ceny i czas potrzebny na przygotowanie poszczególnych elementów. Gdy myślimy o uszczelkach, ten proces jest uzależniony od kilku czynników. Aktualnie w internecie możemy znaleźć wiele sklepów oferujących szeroką gamę uszczelnień. Nie każda jednak oferta jest godna uwagi dla tego, kto planuje zakup do produkcji innych elementów. Większość witryn internetowych sprzedaje te same produkty w różnych cenach, a tylko nieliczne zamawiają towar bezpośrednio od producentów. Warto wybierać takie punkty sprzedaży, ponieważ mają możliwość zaproponowania najkorzystniejszych cen, szczególnie przy zakupach hurtowych, z pominięciem łańcuszka pośredników.

Zakup uszczelek do procesu produkcyjnego innych elementów wiąże się zazwyczaj z większymi ilościami niż dla klienta detalicznego.Również przebieg samego zamówienia jest inny niż realizowanie zamówień na niewielkie, dostępne na bieżąco ilości uszczelek. Przy dużych zamówieniach cena jest ustalana indywidualnie z odbiorcą, tak jak i czas realizacji produkcji. Ceny uszczelek zmieniają się na bieżąco, bywa, że z dnia na dzień. Taka sytuacja jest uzależniona od fluktuacji cen walut na rynku i kosztów ponoszonych przez producentów przy produkcji materiałów gumowych. Planując produkcję ważne jest, by zaplanować również ilości zamawianych materiałów z wyprzedzeniem. Warto zamówić jednorazowo większą partię materiału, by mieć gwarancję niższej ceny.

Aktualne ceny uszczelek

Opublikowano

Właściwy montaż taśm antypoślizgowych

Taśmy antypoślizgowe przeznaczone są do zastosowania we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Umieszcza się je na schodach, posadzkach, by zniwelować ryzyko i niebezpieczeństwo wypadku. Specjalny polimerowy nośnik taśmy wraz z warstwą samoprzylepną sprawiają, ze montaż taśmy możliwy jest na każdej powierzchni – betonowej, marmurowej, drewnianej, ceramicznej i kamiennej.

Mają uniwersalne zastosowanie – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na schodach, posadzkach i ciągach komunikacyjnych. Szczególnie sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, gdzie przepisy BHP nakazują zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Na zewnątrz ryzyko poślizgnięcia się rośnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy to woda, lód i śnieg dodatkowo zwiększają niebezpieczeństwo upadku. Z uwagi na to, że taśmy są elementami samoprzylepnymi, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób montażu. Odpowiednia aplikacja powoduje, że trwałość i funkcjonalność taśmy antypoślizgowej w różnych warunkach atmosferycznych jest maksymalnie wydłużona. Przede wszystkim trzeba przygotować powierzchnię, na którą będziemy kleić taśmę. Podłoże powinno być suche, czyste (oczyszczone, odtłuszczone) i gładkie. Gdy zamierzamy zabezpieczyć podłogę podczas mrozów, należy podgrzać miejsce aplikacji, by miało temperaturę dodatnią. Wszystkie te zabiegi spowodują, ze taśma antypoślizgowa będzie służyć nawet kilka lat jako skuteczne zabezpieczenie przed poślizgnięciem.

Taśmy antypoślizgowe dostępne są w wielu kolorach. Daje to możliwość dopasowania do każdej powierzchni, tak aby była jak najmniej widoczna, bądź przeciwnie – by spełniała rolę taśmy oznaczeniowej kolorem zwracając uwagę na miejsca najbardziej niebezpieczne.