Opublikowano

Moskitiery do drzwi

moskitiery_do_drzwi_komplet Moskitiery Retis przeznaczone są do drzwi wejściowych oraz balkonowych Dostarczana jest jako prosty zestaw do samodzielnego montażu.
W opakowaniu znajdują cztery siatki o szerokości 26cm, wyposażone w obciążniki oraz samoprzylepna listwa do mocowania o długości 1m.
Zanim przystąpisz do montażu zmierz szerokość ościeżnicy w miejscu, gdzie ma być zamontowana listwa mocująca.
Na zmierzoną szerokość przytnij listwę mocującą, a następnie sprawdź jej ułożenie na ościeżnicy.
Następnie oczyść to miejsce z kurzu i odtłuść za pomocą np. płynu do mycia okien i papierowego ręcznika.
Zdejmij taśmę chroniącą warstwę samoprzylepną i na suchą powierzchnię ościeżnicy naklej listwę mocującą.  Pozostaw ją na kilka godzin, aby klej dobrze związał.

moskitiery_retis_na_drzwiSprawdź jaką długość mają mieć siatki aby sięgały do progu i przytnij każdą z nich na odpowiednią długość.
Otwórz profil mocujący i zdejmij taśmę ochronną z samoprzylepnej taśmy i przyklej do niej po kolei siatki w taki sposób, aby na siebie nachodziły.
Następnie zamknij profil mocujący.
Moskitiera jest już zamocowana i możesz bez przeszkód otwierać drzwi.

Moskitiery Retis znajdziesz w dobrych sklepach wysyłkowych – link

 

Opublikowano

Uszczelki samoprzylepne do okien i drzwi

uszczelka_profil_b_brazowy Uszczelki profilowe z gumy EPDM to sprawdzone rozwiązanie w zakresie uszczelnienia okien, drzwi, bram włazów i pokryw..

Decyduje o tym materiał zawierający miniaturowe pęcherzyki gazu (przypominające gąbkę lub piankę) oraz różnorodny kształt i kolorystyka dostępnych profili pozwalający na dopasowanie odpowiedniej uszczelki w różnych rozwiązaniach.
Zastosowany materiał jest wyjątkowo elastyczny, poddaje się naciskowi, łatwo dopasowuje się do uszczelnianej powierzchni i powraca do pierwotnego kształtu po ustąpieniu nacisku.

Uszczelki z tej serii są odporne na działanie ozonu i wody.  Elastyczność zachowują także w temperaturach poniżej zera.

uszczelka_profil_b_bialyDostarczane są jako samoprzylepne na szpulach oraz w opakowaniach detalicznych . Zastosowany klej umożliwia skuteczne mocowanie uszczelki na powierzchniach z tworzyw sztucznych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.
Dodatkowo warstwa klejąca posiada zbrojenie z włókien syntetycznych, zwiększające odporność uszczelki na zerwanie.

Właściwości i sposób montażu tych uszczelek zaprezentowany jest na filmie o uszczelkach.

Jeśli szukasz takich uszczelek znajdziesz je w wyszukiwarce na hasło

Uszczelki profilowe – guma komórkowa – (kliknij)uszczelka_profil_e_biala

Opublikowano

Uszczelki EPDM do drzwi i okien

Aby przybliżyć temat uszczelek z gumy komórkowej (gąbczastych, piankowych)) prezentujemy ciekawy film ilustrujący podstawowe odmiany tego rodzaju uszczelek oraz sposób ich montażu.

Pamiętaj że w przypadku mocowania wszelkiego typu materiałów samoprzylepnych o trwałości mocowania decydują:

  • rodzaj i przygotowanie powierzchni,
  • temperatura w czasie nakładania,

Opublikowano

Uszczelki samoprzylepne

uszczelka-samoprzylepnaUszczelki z gumy komórkowej epdm to sprawdzony produkt mający szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.

Prezentowana gumowa uszczelka piankowa samoprzylepna  zawiera miniaturowe pęcherzyki gazu. Gęstość materiału to około 180 kg na metr sześcienny. Dzięki temu jest ona wyjątkowo elastyczna, poddaje się naciskowi, łatwo dopasowuje się do uszczelnianej powierzchni i powraca do pierwotnego kształtu po ustąpieniu nacisku.

Uszczelka ta dostarczana jest jako samoprzylepna w kręgach po 50m. Zastosowany klej umożliwia skuteczne mocowanie uszczelki na powierzchniach z tworzyw sztucznych, metalach, drewnie.
Jakość kleju jest tak wysoka że umożliwia poprawienie miejsca mocowania po przez ponowne naklejenie.

Uszczelka odporna jest na działanie ozonu i wody.  Elastyczność zachowuje także w temperaturach poniżej zera.

Dodatkowe informacje oraz wykaz oferowanych rozmiarów tej uszczelki  znajdziesz  w internecie np. na hasło: Uszczelka samoprzylepna EPDM 10x5mm ISM 00342

Opublikowano

Osłona na krawędź

Osłony krawędzi to specjalistyczne profile wykonane z tworzywa PCV lub EPDM.Osłona na krawędź
W naszej najlepszych firm znajdziesz osłony na krawędzie o grubości od 0,5 do 10mm.

Osłony posiadają zewnętrzna tłoczoną powłokę zapewniającą estetykę oraz wewnętrzne profile skrzydełkowe obejmujące krawędź.

Pewne mocowanie gwarantowane jest przez wewnętrzny stalowy pancerz znajdujący się w profilu. W naszej ofercie znajdują się profile z unikalnym modułowym oraz siatkowym pancerzem, które gwarantując pewność mocowania zapewniają także elastyczność nakładanej osłony.

Czytaj dalej Osłona na krawędź